Vážení rodiče,

jistě všichni sledujete situaci kolem epidemie koronaviru v naší republice a její vývoj.

S platností od pondělí 16.3.2020 přecházíme na NOUZOVÝ REŽIM ORDINACE.

Nouzový režim ordinace.pdf
Doporučení pro čekárny PLDD COVID-19.pdf

Stanovisko_COVID19_PL.pdf

 

Co to pro Vás znamená?

Preventivní prohlídky dětí starších 2 roky posouváme na dobu po skončení nouzového režimu. Preventivní prohlídky kojenců a batolat budou prováděny dle doporučení bez odkládání.

Prosím, aby na prohlídky chodil nejlépe jen jeden z rodičů. Noste s sebou jednorázovou podložku, kterou po vyšetření vyhodíte do koše, a dezinfekci na ruce, pokud máte. Ordinace bohužel nedisponuje dostatečným množstvím desinfekce. Snad se situace brzo zlepší.

Očkování na doporučení vakcinologické společnosti neodkládáme! Pouze můžeme využít maximální doporučené intervaly pro přeočkování.

Nechoďte prosím na preventivní prohlídky s nemocnými dětmi!!!

Pro nemocné děti využívejte výhradně hodiny určené "pro nemocné"

Pokud má Vaše dítě příznaky respirační infekce, zůstaňte doma a kontaktujte nás po telefonu. Lehčí onemocnění lze řešit po telefonu bez nutnosti návštěvy ordinace. V případě potřeby Vám mohu poslat eRecept formou SMS nebo mailem.

Vážnější případy budou zvány na čas, který Vám určí sestra nebo lékař. V tom případě je potřeba opatřit dítě a nejlépe i doprovod rouškou. V případě, že bude v čekárně další čekající pacient, udržujte odstup, malé děti nenechávejte běhat po čekárně, ale držte je na klíně. A doporučujeme doprovod pouze jedné dospělé osoby. Noste s sebou jednorázové podložky pro malé děti, papírové jednorázové kapesníky a dezinfekci na ruce.

V podezřelých případech a v situaci,akutního zhoršení pacientů, kteří jsou v karanténě, je nutné směrovat pacienty na pracoviště vybavené ochrannými pomůckami - infekční oddělení, popř. jiná pracoviště po domluvě s KHS.

Prosím pacienty z Prahy - Modřan, aby prioritně využívali pevnou telefonní linku 241047411.

Pro pacienty z Jílového je vyhrazeno mobilní číslo 720671148

 

Děkuji za pochopení

MUDr. Ivana Borejová